Make-up do sesji – i czy w ogóle?

Czy makijaż jest w ogóle potrzebny do sesji fotograficznej? Bardzo często dyskutuję z moimi klientami na ten temat. W tym wpisie dzielę się moim doświadczeniem, czy opłaca się wynajmować wizażystkę. 

Kiedy warto make-up?

O ile kobiety nie są tak bardzo sceptyczne co do skorzystania z usług makijażystki na sesji, to przypadku mężczyzn bardzo często obserwuję postawę w stylu „mam w porządku skórę — makijaż na pewno nie będzie potrzebny”. 

Istnieje kilka przesłanek, kiedy warto skorzystać z usług profesjonalnej wizażystki. Makijaż jest na pewno potrzebny u mężczyzn i u kobiet w przypadkach, które opisuję poniżej:

  • Mamy nierówny koloryt skóry na twarzy. Wizażystka zamaskuje jakiekolwiek przebarwienia, wybroczyny, zaróżowienia, czy blizny np. potrądzikowe.
  • Skóra poci się bardzo szybko i jest zagrożenie, że na zdjęciach będziesz się świecić, czasem nawet makijaż nie dotrwa do końca sesji i konieczne są korekty.
  • Pod oczami mamy cienie, worki lub inny kolor skóry niż na reszcie twarzy.
  • Naskórek na buzi ma tendencję do łuszczenia się i do odpadania.
  • Nie jesteśmy pewni, jaki kolor podkładu dobrać. Wizażystka idealnie dobierze podkład, aby pasował do stylizacji i pory roku. Zauważ, że gdy podkład wybierany w innym sezonie np. w lecie — to w zimie może okazać się zbyt ciemny i na odwrót. 
  • Nigdy nie przeszliśmy profesjonalnego treningu makijażowego, nie wiemy jakie są obecne trendy, nikt nie wskazał nam co jest korzystne dla naszego typu urody i kształtu twarzy.

Wolisz naturalnie?

Również wtedy, gdy kochasz naturalność i na co dzień chodzisz bez makijażu, rozważ zamówienie profesjonalistki. Żeby efekty sesji były super zadowalające, zaproponuje Ci ona styl make-up no make-up.

Make-up no make-up to sztuka makijażu, którą najbardziej doceniam. Tylko wykwalifikowana i doświadczona makijażystka  jak na przykład Karolina Lipińska, bohaterka sesji poniżej, jest w stanie wykonać tę technikę do sesji zdjęciowej tak, aby była ona bardzo naturalna i jednocześnie pięknie podkreślała urodę bohaterki.

gdzie jest klucz do sukcesu?

Podsumowując, moim zdaniem sesja z makijażem jest sesją kompletną. Masz swobodę przed aparatem i poczucie, że atuty Twojej urody są podkreślone, a niedoskonałości zamaskowane.

To nie oznacza, że nie robię sesji, na których nie ma makijażystki. W takim przypadku w photoshopie dokonuję korekcji na przykład kolorytu skóry, zniwelowania niedoskonałości, której to korekty przy sesji z makijażem nie musiałabym robić. 

Złoty środek to Twoje najlepsze samopoczucie. Jeśli to jest zadbane – o resztę nie musimy się martwić.

A jaki masz cel marketingowy?

Pamiętaj, że przed sesją zdjęciową konsultacja marketingowa jest bezpłatna. Omawiamy tam też takie konkrety – jaki makijaż najlepiej sprawdzi się dla Twojego celu marketingowego sesji.

Chcesz wiedzieć więcej jak się przygotować – przeczytaj mój autorski ebook Zanim staniesz przed obiektywem” . Pobierz go przez link zapisu TUTAJ.

Potrzebujesz sesji zdjęciowej, która pokaże Cię od najlepszej strony? 

Napisz do mnie

Już niebawem więcej filmów i wpisów na temat filmowo-fotograficzne. Odwiedź mojego bloga, żeby przeczytać poprzednie wpisy.

Zasubskrybuj mój kanał na YouTube oraz kliknij dzwoneczek, żeby jako pierwszy otrzymać powiadomienie o kolejnych odcinkach mojego VLOGa!

1 thought on “Make-up do sesji – i czy w ogóle?”

  1. Pingback: TFP – moje wrażenia – Małgorzata Jasińska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *