sesja wizerunkowa Podolog

Gdzie sesja?!

Przygotowując się do biznesowej sesji zdjęciowej, pamiętaj, żeby świadomie wybrać jej miejsce!

Wybór lokalizacji sesji jest równie ważny, co dobór stylizacji. Te dwa elementy muszą współgrać ze sobą.

Dlatego w tym wpisie poruszam temat sezonowości zdjęć, decyzji o tle jednolitym, czy też sesji w konkretnej przestrzeni, jeśli chcesz mieć zdjęcia, które oddają głębię – lekko nieostre tło pomieszczeń czy też pleneru.

Fason i kolor stylizacji, które będziesz mieć na sobie oraz tła, w które się wkomponujesz, są kluczem do pięknych zdjęć.

Pamiętaj, że tło należy wybrać z uwzględnieniem potrzeb i celu, w jakim mają zostać wykorzystane Twoje zdjęcia.

Rodzaj miejsca sesji biznesowej i tła zdjęć będzie inny dla zdjęć na stronę www, zdjęć do reklam lub postów w mediach społecznościowych, a jeszcze inny dla zdjęć szparowanych do wykorzystania w grafikach.

najlepiej studio fotograficzne sesji biznesowej?

Dla niektórych osób decyzja o wyborze miejsca sesji zdjęciowej  jest prosta. Wiedzą one, że wynajęte studio i jego możliwości w połączeniu z odpowiednim fotografem spełnią ich oczekiwania.

Jeśli wiesz dokładnie, czego chcesz, a nie masz możliwości uzyskania takich efektów w pomieszczeniach, do których masz swobodny dostęp (własne mieszkanie, miejsce pracy itp.) – wynajmujesz studio.

Tak, jak to zrobiła jedna z moich klientek. 

Te piękne zdjęcia Doroty zostały wykonane w Summer Studio na ul. Żurawiej w Warszawie, którego wystrój idealnie oddawał elegancję i minimalizm.

Bohaterka sesji wybrała je celowo, żeby pokazać swoją markę osobistą, eksperta w swojej dziedzinie.

Studio gwarantuje przestrzeń dla odejścia, które jest niezbędne przy użyciu obiektywów najlepszych do portretów (np. 85mm). Fotograf dobiera obiektyw z odpowiednią ogniskową uwzględniając ile ma miejsca do dyspozycji – a im więcej, tym lepiej.

Koszt wynajmu studia zależy od konkretnego miejsca. Jeśli potrzebujesz porady, zapytaj mnie o różne możliwości. 

Tło fotograficzne jednolite

Jako fotograf mobilny posiadam tła i statywy oraz oświetlenie, które wożę ze sobą na sesje. Sprawdzają się idealnie dla osób, które chcą zdjęcia na białym lub czarnym tle (to są najczęściej wykorzystywane kolory). Są idealne również do późniejszego separowania postaci z tła i wykorzystania na grafikach. Na białym tle wykorzystywane są też zdjęcia w stopce maila lub komunikacji wewnątrz firm. 

Zdjęcia na jednolitym możesz obejrzeć w moim portfolio.

Jako ciekawostkę powiem Ci, że zdarzyło mi się też nie raz robić klientom zdjęcie do dowodu lub paszportu podczas sesji biznesowej.

Korzystaliśmy z okazji, że bohater sesji ma ułożoną fryzurę oraz odpowiedni makijaż.

Dodatkowo mogłam wykorzystać moje zdolności w naturalnym retuszu. 

W rezultacie klienci uznawali wykonane przeze mnie zdjęcia za najlepsze zdjęcia do dokumentów w ich całym życiu 😉

PORY ROKU

W naszej szerokości geograficznej mamy 4 pory roku. Na sesji możemy zrobić zdjęcia, na które sezonowość nie ma wpływu, ale też możemy zaznaczyć porę roku, w której zdjęcia są robione, lub będą wykorzystywane (kampanie świąteczne robi się m.in. w sierpniu).

Wszystko zależnie od potrzeb — choć na wiosnę odstają zdjęcia wśród żółtych liści czy też takich, które sugerują zimę — ciepłe swetry, nakrycia głowy, zdjęcia na zewnątrz w kurtce, szalu itp.

Na filmiku pokazuję efekty oraz backstage z sesji Anastazji, na której widać, że była robiona zimą. Jest to celowe, bo Anastazja prowadzi bloga modowego i prezentowała stylizacje na jeden sezon.

Podsumowując, przy profesjonalnej sesji dbam o to, żeby tło było dobrze dobrane.

Tak jak we wszystkich innych elementach przygotowania się do sesji, zminimalizowanie przypadków gwarantuje sukces.

 

Szczegółowe informacje jak się przygotować, „Zanim staniesz przed obiektywem” znajdziesz w moim autorskim ebooku. Pobierz go przez link zapisu TUTAJ.

Potrzebujesz sesji zdjęciowej, która pokaże Cię od najlepszej strony? 

Napisz do mnie!

Kolejny VLOG poświęcony będzie bardzo często zadawanemu pytaniu „Ile powinna trwać sesja zdjęciowa?”. Już niebawem więcej filmów i wpisów na temat filmowo-fotograficzne.

Zasubskrybuj mój kanał na YouTube oraz kliknij dzwoneczek, żeby jako pierwszy otrzymać powiadomienie o kolejnych odcinkach mojego VLOGa!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *