Czy przygotowanie do nagrania wideo jest takie samo jak do sesji fotograficznej?

Zapraszam Cię do obejrzenia mojego pierwszego VLOGa!

Omawiam w nim najważniejsze aspekty, które potrzebujesz wziąć pod uwagę, by nagrać świetny materiał wideo. Z wideo dowiesz się czy przygotowanie do nagrania różni się od przygotowania do sesji zdjęciowej.

Obejrzyj vloga i zasubskrybuj mój kanał na YouTube już dziś 🙂 

Wolisz czytać niż oglądać? Pod filmem krótkie podsumowanie.

Co jest konieczne przy tworzeniu filmów?

W odróżnieniu lub czasem podobnie do sesji zdjęciowych — tych elementów nie może zabraknąć i każdy z nich ma wpływ na finalny efekt nagrania:

po pierwsze człowiek

Zadbaj o właściwe przygotowanie bohatera filmu, czyli makijaż, fryzurę, stylizację.

Dlaczego to takie ważne?

Ponieważ retusz punktowy na filmie, klatka po klatce wprawdzie nie jest niemożliwy, ale jest kompletnie nieopłacalny.

Dlatego makijaż zarówno kobiet, jak i mężczyzn jest po prostu konieczny. A  dobra fryzura oraz  nienaganny strój to po prostu must have przy nagrywaniu wideo, które ma wyglądać profesjonalnie. 

Więcej o przygotowaniu przed sesją lub nagraniem piszę w moim autorskim e-booku „Zanim staniesz przed obiektywem” – możesz pobrać go TUTAJ.

po drugie scenografia

Bardzo ważnym elementem nagrania wideo jest tło.

Koniecznie pamiętaj o usunięciu zbędnych elementów. Plątanina kabli nie będzie wyglądała dobrze i chyba nie chcesz, by mistrzem drugiego planu był kosz na śmieci 😉 

W przygotowaniu tła do nagrania bardzo przydaje się oko fotografa, czyli ustawienie scenografii w jak najkorzystniejszy sposób.

Już niedługo mój kolejny VLOG w temacie wyboru scenerii do nagrań lub zdjęć – zasubskrybuj mój kanał YT, żeby otrzymać powiadomienie o nowym odcinku!

po trzecie lampy

Czy wiesz, że właściwe oświetlenie osoby mówiącej oraz umiejętne wyeksponowanie światłem tła wpływa na zaangażowanie odbiorcy? Jeśli chcesz, by oglądali oni Twoje wideo do końca, zadbaj o stałe oświetlenie bohatera nagrania z każdej strony.

Pamiętaj też, że jeśli w kadrze ujęte jest światło dzienne, to może ono mieć wpływ na różnice w poszczególnych kadrach.

Ja nagrywam wideo z dwóch kamer dla urozmaicenia obrazu. Pierwsza kamera ustawiona jest na wprost bohatera, drugą mam na stabilizatorze i łapię bohatera z boku – oświetlenie musi być odpowiednie dla różnych kątów.

Po czwarte fonia

O tym nie potrzebujesz myśleć podczas sesji zdjęciowej. Jednak przy nagraniu wideo jest to bardzo ważne dla jego jakości.

Oczywiście mikrofony i sprzęt, którego ja używam, są tak stworzone, że dźwięki z oddali nie mają wpływu na jakość nagrania. Dodatkowo usuwam podstawowe szumy już przy montażu nagrania. 

Jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu wideo, zadbaj, aby w najbliższym otoczeniu nie było żadnych hałasów.

Szerzej te podstawowe elementy omawiam w moim VLOGu – obejrzyj film po więcej porad i przykładów.

Potrzebujesz profesjonalnie nagranego wideo, którego chcesz użyć w internecie? 

Sprawdź moją ofertę.

Już niebawem więcej filmów i wpisów na temat filmowo-fotograficzne.

Zasubskrybuj mój kanał na YouTube oraz kliknij dzwoneczek żeby otrzymać powiadomienie o kolejnych odcinkach mojego VLOGa!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *