Nazywam się Gosia Jasińska i pokazuję jak stosować olejki eteryczne w codziennym życiu.

Zawsze szukałam rozwiązań, które pomogą mi i mojej rodzinie żyć zdrowiej, w zgodzie z naturą, bez zbędnej chemii i szkodliwych substancji.

Gdy odkryłam MOC olejków, moją apteczkę, sprzątanie, kosmetyki i gotowanie, “przestawiłam” na olejki eteryczne. Teraz nie ma u nas szkodliwych środków czystości. Są domowe środki z dodatkiem olejków eterycznych. Nie ma już kosmetyków z marketu, tylko te najwyższej jakości lub zrobione własnoręcznie z dodatkiem olejków.

Nasze życie jest zdrowsze, czystsze i zwyczajnie prostsze 🙂

Edukacja o olejkach to moja pasja – tutaj jest więcej filmów, które stworzyłam dla Ciebie. A opis podstawowych 10 olejków, znajdziesz tu.

Jeśli już wiesz, że chcesz kupić olejki, tutaj jest instrukcja jak założyć konto krok po kroku.

Podstawowe informacje o olejkach eterycznych
Odtwarzacz video

Edukacja o olejkach eterycznych to teraz moja pasja. Na moim kanale na YouTube znajdziesz wiele treści o właściwościach olejków i ich stosowaniu.

Wierzę, że zaproszenie olejków eterycznych do naszych domów, daje nam siłę i moc, żeby zadbać w naturalny sposób o dzieci, o rodzinę i dom. Widzę, że dla wielu z nas jest to ogromny przełom nie tylko w zdrowiu, ale też w emocjach, na które olejki mają duży wpływ (tak, tak…nasz mózg nie jest w stanie im się oprzeć). A to zmienia też relacje i atmosferę w domu i w pracy.

Olejki eteryczne to niezwykłe narzędzie do naprawdę szczęśliwego i zdrowego życia.

Jeśli ciekawi Cię temat, z chęcią dzielę się wiedzą – treści będzie jedynie przybywać.

Olejki eteryczne
Olejki to lotne, aromatyczne związki występujące w nasionach, korze, łodygach, korzeniach, kwiatach i innych częściach roślin. Obecnie znamy około 2000 roślin olejkodajnych, występujących na całym świecie.

Rośliny wytwarzają olejki eteryczne w celu ochrony przed bakteriami, wirusami i grzybami. Używając ich, korzystamy z tych właściwości. Te mocno skoncentrowane wyciągi z roślin działają nawet do 70 razy silniej niż zioła. Są bardzo skuteczne, a efekt ich działania można poczuć po kilku sekundach.

Z olejków eterycznych korzystano już 5000 lat temu. Były znane w starożytnym Egipcie i w Indiach. Używano ich do przygotowywania posiłków, zabiegów kosmetycznych oraz w celach leczniczych.

Olejki eteryczne pozyskuje się poprzez destylację z użyciem pary wodnej oraz tłoczenie na zimno ze skórek cytrusów.

Do czego są mi potrzebne olejki?
Zobacz krótki filmik, który tłumaczy, czym są olejki: Intro doTERRA

W świecie olejków eterycznych decydujący wpływ na nasze zdrowie ma jakość olejków. Dlatego tak ważna jest świadomość, jak pozyskiwane są olejki (z natury, nie z chemicznego laboratorium), jak ten proces przebiega, jaka jest jakość materiału roślinnego i późniejszej obróbki. Na temat jakości olejków doTERRA z Certyfikatem Czystej Klasy Terapeutycznej piszę poniżej.

Olejki doTERRA są pozyskiwane w opatentowanym systemie co-impact sourcing, o którym możesz poczytać tutaj, oraz obejrzeć film na YT.

Jakość dōTERRA
Dlaczego jakość olejków jest tak ważna, zwłaszcza w sytuacji, gdy stosujemy olejki wewnętrznie? Jedna kropla 100% olejku to miliony cząsteczek. Po kilku minutach cząsteczki olejku krążą w naszym krwioobiegu i przedostają się do komórek.

Na świecie nie funkcjonuje jeden ogólny standard jakości dla olejków eterycznych ani żadna oficjalna jednostka certyfikująca. Dlatego firma dōTERRA stworzyła własny, niezwykle rygorystyczny standard kontroli jakości CPTG (Certified Pure Tested Grade), polegający na poddaniu każdej partii olejków eterycznych szeregowi analiz laboratoryjnych. Jego celem jest zagwarantowanie czystości i skuteczności olejków.

Standard CPTG czyli Certyfikowany Testowany Stopień Czystości gwarantuje kontrolę olejku od momentu sadzenia ziarenka w ziemi do zamknięcia go w buteleczce i dostarczenia do naszego domu. Olejek po drodze przechodzi liczne badania. Poniżej wymieniam niektóre z nich:

Ocena organoleptyczna (sensoryczna) – smak, zapach, kolor.
Chromatografia gazowa, czyli badanie pod kątem składu chemicznego.
Spektrometria mas określającą dodatkowo ilość poszczególnych składników chemicznych i ich proporcje, co rzutuje na siłę działania olejku.
Chromatografia chiralna w celu wykluczenia obecności elementów syntetycznych.
Analiza izotopowa w celu wykluczenia zafałszowań w postaci domieszek.
Badanie mikrobiologiczne pod kątem ewentualnej obecności drobnoustrojów (wirusów, bakterii, grzybów, pleśni).
Badanie na obecność metali ciężkich i pestycydów.
Jaki jest cel tak licznej ilości badań?
Badania te gwarantują, że uzyskany olejek jest w 100% czysty i naturalny, bezpieczny w stosowaniu i skuteczny w terapii. Dzięki CPTG chronimy składniki chemiczne roślin, czyli ich naturalny profil biochemiczny.

Dlaczego dōTERRA
Olejki powinny być pozyskiwane tam, gdzie naturalnie występują, ponieważ gleba, nasłonecznienie i pory roku mają wpływ na jakość i moc olejku.

dōTERRA wybrała system sprzedaży, który skraca łańcuch pośredników, wspiera małych producentów i rodzinne firmy przy produkcji olejków. 98% produkcji dōTERRA ma na wyłączność, a inicjatywa ta nazywa się Co-Impact Sourcing. Dzięki niej firma kontroluje cały proces produkcji.

Olejki są pozyskiwane w 47 krajach i często są to biedne kraje Trzeciego Świata. Dzięki inicjatywie Co-Impact Sourcing rodziny, które pracują przy pozyskiwaniu olejków mają zapewnione godziwe warunki pracy, wypłaty na czas, a ich rodzinne fabryki są doinwestowane poprzez nowe suszarnie, destylarnie i magazyny.

dōTERRA buduje też szkoły dla dzieci, których rodzice pracują przy pozyskiwaniu olejków. To co mnie szczególnie ujęło, może dlatego, że jestem mamą dwóch córek, to szkoła w Somalii, gdzie produkuje się olejek z żywicy kadzidłowca. W Somalii dziewczynki nie są objęte powszechnym nauczaniem. Natomiast w szkole wybudowanej przez dōTERRĘ uczą się też dziewczynki.

dōTERRA założyła fundację Healing Hands, w ramach której współpracuje z innymi organizacjami non-profit

Jedną z organizacji, która skutecznie rozprawia się z handlarzami dzieci i prowadzi ich kompleksową rehabilitację jest fundacja Underground Railroad, którą finansowo wspiera dōTERRA. W ciągu ostatnich 4 lat Podziemna Kolej uwolniła i rehabilituje 1200 dzieci. Niektóre z nich to jeszcze niemowlęta. Fundacja pomogła schwytać i aresztować 450 handlarzy ludźmi.

Ten społeczny i etyczny wymiar firmy jest dla mnie bardzo ważny. Można powiedzieć, że za buteleczką olejku kryje się dużo, dużo więcej niż tylko olejek.

Więcej aktualności
Zapraszam Cię do dołączenia do społeczności, którą wspólnie tworzymy. Będziesz miała dostęp do materiałów szkoleniowych, lekcji o olejkach eterycznych online i na żywo, specjalnych ofert oraz wydarzeń przygotowanych przez nasz zespół.